• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@swiatplanszy.pl

Infinity: raport bitewny ze starcia pomiędzy Ariadna a Nomadzi z Corregidoru

Infinity: raport bitewny ze starcia pomiędzy Ariadna a Nomadzi z Corregidoru

Wytyczne bitwy

Scenariusz bitewny rozgrywający się na terenie do niedawna porzuconej bazy. Rozgrywka dla drużyn o wartości do 200 punktów pomiędzy oddziałem Ariadny a Nomadami z Corregidoru. Oddział Ariadny miał za zadanie opuścić swoją strefę rozstawienia, zbadać strefę Nomadów oraz pozyskać informacje od jednego z przeciwników i przejąć kontrolę nad wybranym elementem w centrum pola bitwy. Natomiast zadaniem Nomadów było zatrzymanie wrogów jednocześnie przerzucając część sił na wrogi teren oraz podobnie jak w przypadku przeciwników zdobycie informacji od wrogiego żołnierza i przejęcie kontenera w centralnej części stołu.

Walka w bazie

Potyczka rozpoczęła się w momencie, gdy Nomadzi ruszyli rozproszeni w kierunku bazy. Siły Ariadny nie dały się jednak zaskoczyć, szybko reagując na natarcie przez włączenie sygnałów alarmowych oraz atak na najbardziej wysunięte jednostki nieprzyjaciela. Pierwsze padły crazykoale, do których po chwili dołączył Masaja. Nomadowie jednak nie pozostali dłużni pozbawiając życia szesera i kozaczkę, następnie pozostali dwaj kozacy po przeprowadzeniu niecelnego ostrzału również polegli pod ogniem Nomadów. Następnym celem brygady była pozostała przy życiu Francuzka, jednak nie był to łatwy cel, o czym przekonał się Troik. Członkowi regimentu hellcats również nie sprzyjało tego dnia szczęście, o czym się przekonał lądując na minie. Francuzka przeszukała ciało Nomada. W międzyczasie Lupe zdołała wystrzelić z dogodnej pozycji rakiety, które zniszczyły REMa Ariadny. W tym samym czasie skończyło się szczęście szaserki, którą dosięgły strzały Trivolda.

Simza nie miała oporów przed przeszukaniem ciała Francuzki w celu zdobycia informacji. Poniesione straty sprawiły, że żołnierze Ariadny stracili chęć do walki. Ci, którzy pozostali przy życiu zaczęli się wycofywać. Zamaskowanym Łowcą czołgów udało się niepostrzeżenie wycofać, Margot i Pesha nie byli jednak w tak komfortowej sytuacji. Będąc pod ciągłym ostrzałem Margot została ranna natomiast Pesha dołączył do kompanów poległych podczas tej bitwy. Ten moment wykorzystali Nomadowie, aby przemieścić się na północ oraz zabezpieczyć kontener. Kiedy w końcu pojawiło się wsparcie Nomadowie już dawno opuścili plac bitwy.

Udostępnij:

Zobacz