• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@swiatplanszy.pl

Infinity: potyczka między Nomadami z Corregidoru a siłami PanOceani

Infinity: potyczka między Nomadami z Corregidoru a siłami PanOceani

Wytyczne bitwy:
Jeden ze scenariuszy bitewnych rozgrywających się na terenie ruin kolonii, obie strony walczą o przejęcie strategicznego punktu, którym jest budynek kontroli. Nomadzi atakują z lewej strony, większość ich sił jest w jednym miejscu poza zwiadowcą, który był w stanie przedrzeć się naprzód oraz Tomacatami próbującymi oskrzydlić przeciwnika i wykonać atak z flanki. Drużyna niebieskich była rozsiana na prawej stronie stołu. Niebiescy stworzyli linie, w której na środku znajdowali się Nisser i Bagh-mari, na południu czekał Rycerz z Montesy a na północy skrywał się Croc men. Nad polem bitwy na rozkaz do skoku czekał członek regimentu Akali.

Rozpoczyna się potyczka, już na początku na ogień krzyżowy trafiają żołnierze alguacil, którzy ledwo zdążyli zająć pozycje. Jeden z Nomadów ginie od razu natomiast drugi zostaje ciężko ranny, pozostali ukrywają się wśród ruin. Mobilna brygada prze naprzód aby odwrócić losy starcia. Malaspina atakuje niebieskich, udaje jej się zabić rycerza i fizylierów. Dzięki temu ruchowi Nomadzi zyskują szansę do ataku a Cara dociera do rannego, Hellcat atakuje od południa ubezpieczony przez mobilną brygadę. Drużyna PanOceani desperacko próbuje pozbyć się atakującego. Sikh rusza na pomoc, jednak zrzut jest niedokładny, przez co ląduje daleko poza polem bitwy. Kolejny żołnierz PanOceani pada, umiera również Tivold po nieskutecznej próbie reanimacji przez Carę. Sanitariuszka przedziera się teraz w stronę centrum kontroli, jest ubezpieczana przez zwiadowcę. Nisser ostrzeliwuje Hellcata, udaje mu się trafić chowającego się Nomada.

Croc-Man zauważa Carę próbującą dostać się do centrum kontroli, otwiera do niej ogień. Sanitariuszce cudem udaje się uniknąć kul wystrzelonych w jej kierunku, osiąga cel udało jej się dostać do środka. Niebiescy skupiają się na Nomadce chcąc ją zabić za wszelką cenę, udaje im się jedynie pozbyć ruchomych min, które ją ubezpieczały. Croc men ruszył za sanitariuszką i w ostatniej chwili udało mu się dostać do garażu. Nomadka może liczyć już tylko na siebie. Rozgrywka kończy się remisem, obie strony konfliktu poniosły straty a także były w stanie umieścić po jednym ze swoich żołnierzy w strategicznym budynku.

Udostępnij:

Zobacz