• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@swiatplanszy.pl

Yu-Gi-Oh Heroclix Starter

Yu-Gi-Oh Heroclix Starter

Starter

Yu-Gi-Oh Heroclix to figurkowa gra bitewna rozgrywana w systemie Heroclix, której akcja ma miejsce w świecie znanym z serii anime Yu-Gi-Oh. Pakiet startowy jest zapakowany w pudełko z przezroczystym frontem, co pozwala na obejrzenie figurek jeszcze przed zakupem. Po otwarciu pudełka trafiamy na pozostałe elementy konieczne do rozgrywki, są to karty zdolności, żetony obiektów i terenu, dwustronną mapę, dwie kostki sześciokątne. Ponadto w pudełku znajdziemy także instrukcję oraz kartę opisującą w sposób szczegółowy moce i zdolności, które mogą posiadać poszczególne postacie.

Rozgrywka
Potyczkę rozpoczynamy od przygotowania drużyny, którą będziemy walczyć. Starter jest zbudowany tak, że pozwala nam na stworzenie dwóch zbilansowanych drużyn o określonej liczbie punktów. Możemy grać jako ,,Seto Kaiba’’ lub ,,Yugi Muto”, co daje nam do dyspozycji drużynę której wartość wynosi 300 pkt. Po dokonaniu wszystkich przygotowań potrzebnych do rozpoczęcia rozgrywki gracze rzucają kośćmi aby zadecydować kto zacznie pierwszy. Każda z akcji kosztuje 100 punktów drużyny, po wykonaniu akcji daną postacią oznacza się ją znacznikiem akcji, jeśli w kolejnej turze znów wykonamy akcję daną figurką nie pozwalając jej odpocząć nasza postać ulegnie zmęczeniu, co w konsekwencji prowadzi do otrzymania jednego punktu obrażeń i braku możliwości wykonania nią akcji w kolejnej turze. Jeśli sforsujemy naszą postać jedyne, co będziemy mogli z nią zrobić to pozwolić jej odpocząć.

Pozostawienie biernej figurki w danej rundzie prowadzi do usunięcie z niej znacznika akcji. W trakcie rozgrywki możemy korzystać ze zdolności poszczególnych członków naszej drużyny, jednak nie wszystkie zdolności są dostępne w dowolnym momencie. Zarówno zdolności jak i atrybuty poszczególnych postaci zmieniają się po otrzymywaniu obrażeń. Zdolności, których możemy użyć w danym momencie potyczki zależą od tego, co widzimy na podstawce danej figurki. Wraz z rozwojem rozgrywki możemy tracić i zyskiwać kolejne zdolności.

Dodatkowo możemy korzystać również z bonusów wynikających z terenu, na którym znajduje się postać. Każdy teren wpływa na to jak członek drużyny się porusza, atakuje lub broni.
Yu-Gi-Oh Heroclix jest grą o prostych zasadach, jednak ograniczona możliwość wykonywania akcji a także ukształtowanie terenu i zdolności poszczególnych postaci zmuszają gracza do strategicznego planowania swoich ruchów oraz próby przewidzenia zachowań przeciwnika.

Udostępnij:

Zobacz