• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@swiatplanszy.pl

Dust tactics alternatywna historia II Wojny Światowej

Dust tactics alternatywna historia II Wojny Światowej

Dust tactits jest to fabularna gra bitewna przenosząca nas do alternatywnej rzeczywistości stworzonej przez Paolo Parente. Tu historia drugiej wojny światowej potoczyła się inaczej, akcja rozgrywa się w roku 1947 w osiem lat po ataku Niemiec na Polskę w przeciwieństwie jednak do tego, co jest zapisane w naszych podręcznikach do historii tu wojna trwa nadal. Wszystko za sprawą odkrycia nowego źródła energii na jednym z biegunów przez państwa Osi. Odkrycie to dało im przewagę nad Aliantami, jednak Ci nie pozostali na długo w tyle. Pola bitewne zmieniły się, przemierzają je teraz mechy i elitarne jednostki prowadzące na nich krwawe bitwy.

Dust Tactics to hybrydowa gra figurkowo-planszowa, w której skład wchodzą zupełnie nowe figurki, które nigdy wcześniej nie były prezentowane. Figurki wykonano z niezwykłą dokładnością i dbałością o detale, ponadto niektóre z nich posiadają ruchome części. Poza figurkami w skład zestawu wchodzi zaktualizowana instrukcja oraz księga scenariuszy ,,Most do zwycięstwa” opisującą jedną z kampanii bluethunder. Do przeprowadzenia rozgrywki dostaniemy sześć specjalnych kości, dwa dwustronne arkusze z mapami, dziesięć kart jednostek, dziewięć dwustronnych żetonów niebezpieczeństw, dwie skrzynki z amunicją i dwie pułapki przeciwczołgowe. Gra przewidziana została dla dwóch do czterech graczy, planszę budujemy z dziewięciu elementów. Graficzne różnice na planszy nie pociągają jednak za sobą żadnych konsekwencji, istotniejszy wpływ będą miały zasłony przeciwczołgowe stworzone z elementów scenerii i skrzynie z amunicją. Każda z jednostek posiada własną kartę statystyk, na której znajdują się takie informacje jak zasięg, rodzaj broni i pancerza, którym się posługuje a także specjalne zdolności.

W celu rozpoczęcia rozgrywki należy zacząć od przygotowania mapy, którą możemy zagospodarować według scenariusza zawartego w księdze lub jeśli mamy ochotę tworzymy własny indywidualny plac boju. Przygotowanie mapy polega na rozłożeniu 9 części mapy a następnie uzupełnieniu jej budynkami, zaporami przeciw czołgom a także skrzynkami z amunicją. Następnie należy przyjąć rozstawienie armii i jej limit punktowy. Gra polega na zrealizowaniu wyznaczonych celów zwycięstwa w zależności od scenariusza lub przyjętych przez nas warunków. Rozgrywka odbywa się w postaci serii rund, podczas których gracze wykonują swoje ruchy naprzemiennie. Gracz może wykonać jedną z trzech akcji podczas swojej tury daną jednostką są to: ruch-ruch, ruch-strzał lub strzał-ruch i strzał-strzał. Podczas akcji gracz może również wykorzystać zdolność specjalną danej jednostki. Rozgrywka kończy się w momencie, gdy jedna ze stron wygra.

Udostępnij:

Zobacz