The Witcher 3: Wild Hunt review

The Witcher 3: Wild Hunt review
February 23, 2021 By Ludmia Kucharska Gry online

Wiedźmin 3: Dziki Gon to najwolniejsze spowolnienie spalania. Płyta deweloperska Projekt Red stwierdziła, że ​​zagranie we wszystko, co ma do zaoferowania zawsze gęsty otwarty świat, zajmie około 200 godzin. Spędziwszy z grą około 50 godzin od czasu jej premiery w zeszłym tygodniu, łatwo tak sądzę.

Nawet pomijając samą liczbę zadań pobocznych, główna fabuła wymaga zaangażowania na równi z wcześniejszą erą gier RPG, kiedy rozwój AAA nie był bliski kosztów. Wild Hunt z pewnością pozostawi swój duży budżet na ekranie z pięknymi postaciami i otoczeniem, które zachwycą nawet w ciemnoszarym kolorze.

Świat Wiedźmina był już mroczny i naładowany politycznie w powieściach, które zainspirowały gry, które powstały na długo przed przejściem z Gry o Tron do HBO. Jednak Wiedźmin 3 odzwierciedla wyraźny wpływ tego serialu telewizyjnego. Ognisty wybuch, który uruchomił Wiedźmina 2, był tym razem niezwykle przytłumiony. Niezwykle pomysłowe koncepcje, które były filarami ostatnich dwóch gier – magowie przekształcający się nawzajem w posągi, elfy i krasnoludy walczące o równość, widmowe pola bitew – nie są ciche.

Nie oznacza to, że te elementy są nieobecne. Pod pewnymi względami kolekcja gatunków science fiction i fantasy Wild Hunt jest obsługiwana subtelniej niż kiedykolwiek. We wczesnych godzinach gry (która może wydawać się nieco powolna) wydarzenia koncentrują się głównie na bardziej osobistej historii Geralta z Rivii, tytułowego czarodzieja i potwora. Geralt szuka swojej adoptowanej córki / pasierbicy z powieści Ciri.

Uniwersum Wiedźmina

Wyścig Geralta przeciwko niej przeciwko grupie o tej samej nazwie (ale bardziej zaciekłej) znanej jako Dziki Gon rozgrywa się na tle wojny między Południowym Nilfgaardem a Północnymi Królestwami. Jeśli przegapiłeś poprzednie gry, CD Projekt Red dokłada wszelkich starań, aby dostroić ustawienia. Oprócz intryg politycznych, które doprowadziły do ​​podboju Nilfgaardu, niewiele z fabuły dwóch poprzednich gier ma znaczenie dla ogólnej historii tutaj. Zamiast tego Dziki Gon opiera się bardziej na postaciach z książek takich jak Ciri’s Long Flame i Geralt, Yennefer.

Pościg nigdy się nie kończy

Widzenie kogokolwiek z poprzednich gier zajmuje dużo czasu – mam na myśli długi czas. Wiedźmin 3 to świetna inwestycja. Spędzisz ponad dwanaście godzin w jednym umiarkowanym klimacie, negocjując kontrakty na zabijanie potworów dla chłopów, którzy są obojętni na przyczyny wojny niszczące ich domy i rodziny.

To, co naprawdę imponujące w Wild Hunt, to poczucie, że jesteś wśród tych poddanych. Świat Wiedźmina jest początkowo okrutnym miejscem, pełnym potworów i niezliczonych odmian magii, które powstały wiele wieków temu, zderzając się z równoległymi wszechświatami. Kiedy płazowy horror nie próbuje utopić swoich dzieci, pojawia się choroba rozprzestrzeniająca się przez duchy, która próbuje powstrzymać je od mapy lub inna magiczna katastrofa, z którą trzeba sobie poradzić. Dodaj interwencję ze strony armii po obu stronach, a życie będzie bardzo ponure dla tych, którzy nie mają, którzy wykorzystują ostatnią część swoich oszczędności, aby zatrudnić Geralta i szukać ochrony przed niektórymi rzeczami próbującymi ich zabić, korupcją lub porwaniem.